Projekt „Usłyszeć innych”

Zdobyliśmy grant przyznany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji finansowany przez Państwowy Sekretariat do Spraw Migracji Szwajcarii jako jedna z niewielu szkół w całej Polsce. Spełniliśmy nasze marzenia, w związku z tym rusza nabór do bezpłatnego projektu „Usłyszeć innych”, który jest przeznaczony  dla uczniów klas 1-8.

Pamiętaj! Ty też możesz odkryć w sobie nowe zdolności.

Warsztaty wokalne z panem Andrzejem Marcińcem

W ramach grantu IOM Poland finansowanego przez Państwowy Sekretariat do Spraw Migracji Szwajcarii „Usłyszeć innych” uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach wokalnych. Zajęcia prowadził zawodowy muzyk, dyrygent chórów „Voce Segreto” i „AF Music”, członek zespołu „Ryczące Dwudziestki” – pan Andrzej Marciniec. Nasi wychowankowie świetnie się bawili, śpiewając szanty. W czwartek już kolejne spotkanie z muzyką.

Nagrywanie piosenki „Usłyszeć innych”

To była sobota pełna wrażeń! W ramach grantu IOM Poland  „Usłyszeć innych” nasze uczennice miały okazję nagrywać piosenkę o tym samym tytule w Radiu Żory, które działa pod skrzydłami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach. Dziewczyny pod czujnym okiem i uchem pana Andrzeja Marcińca szlifowały wokalne talenty. Wszystko zostało uwiecznione przez pana Pawła Kołodziejskiego i teraz czekamy już tylko na teledysk.

Warsztaty rękodzielnicze w ramach grantu „Usłyszeć innych”

Fotorelacja z warsztatów rękodzielniczych w ramach grantu „Usłyszeć innych” IOM Polska

Efekt działań w ramach grantu „Usłyszeć innych”

Autorskie słowa nauczycieli SP nr 5 pani Agnieszki Wali i Sabiny Wiśniewskiej, cudowny śpiew naszych uczennic i aktorska gra społeczności szkolnej – oto efekt działań w ramach GRANTU OIM.

Warsztaty teatralne w ramach grantu „Usłyszeć innych”

Warsztaty przewidziane w projekcie grantowym „Usłyszeć innych” IOM Polska dobiegły końca. Zapraszamy na krótką fotorelację z zajęć teatralnych prowadzonych przez aktorkę Teatru Banialuka z Bielska – Białej, a także warsztatów zorganizowanych przez Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach.

Fotorelacja z warsztatów teatralnych w ramach projektu „Usłyszeć innych” IOM Polska
logo Międzynarodowej
Organizacji ds. Migracji ( IOM)
logo donora szwajcarskiego