,,MY SOM STĄD” Grant Fundacji Orlen

,, MY SOM STĄD” to tytuł grantu , który uzyskał akceptację Fundacji Orlen. Celem projektu jest wspieranie mieszkańców w promocji dzielnicy i kompleksu pałacowego Baranowice, propagowanie gwary śląskiej oraz odtwarzanie zapomnianych tradycji śląskich i żorskich. Pomysłodawczynią projektu jest nasza Pani wicedyrektor Wioleta Tobiasz, która pozyskała dla placówki kwotę 15000zł. GRATULUJEMY!!

Spotkanie autorskie z p. Markiem Szołtyskiem

26.04.2024 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie z panem Markiem Szołtyskiem: pisarzem, wydawcą, dziennikarzem, felietonistą, podróżnikiem i historykiem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści autora. Przedszkolaki poznały słowa w gwarze śląskiej, a także zabawki, którymi dawniej bawiły się dzieci. Po południu spotkanie z autorem odbyło się w Pałac Baranowice. Autorowi bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie, zaś wszystkim słuchaczom – za zainteresowanie spotkaniem. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach grantu Fundacja ORLEN – „Moje Miejsce na ziemi”.

Spotkanie z p. Darią Szmelik

12 stycznia 2024r. do naszego przedszkola zawitali goście: pani Daria Szmelik – autorka książek dla dzieci oraz pan Karol Szmelik – policjant. Pani Daria przeczytała dzieciom fragment swojej książki pt. „Utopek, ale kto to?”. Dzieci dowiedziały się z niej, kim jest Utopek oraz co to znaczy być tolerancyjnym. Pan Karol opowiedział dzieciom o tym, czym zajmuje się policjant i jak bezpiecznie zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniałe spotkanie.

Spotkanie odbyło się w ramach grantu „My som stąd” (Fundacja Orlen „Moje miejsce na ziemi”).

Fundacja ORLEN#mojemiejscenaziemi

Umiejętności