„Luźne lekcje z naukowcami”

Klasa II B w dniu 9 października z wielką przyjemnością i ciekawością przystąpiła do Ogólnopolski Projekt Edukacyjny- „Luźne lekcje z naukowcami”. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od poznania naszej wielkiej uczonej, podwójnej noblistki, Marii Skłodowskiej-Curie. Aby umocnić zgromadzoną wiedzę i poczuć się jak prawdziwy naukowiec dzieci wykonały doświadczenie „Wulkan”. Eksperyment okazał się fantastyczną zabawą w trakcie, której dzieci mogły obserwować prawdziwą reakcję chemiczną.

Spotkanie z wynalazcą papieru – Cai Lun

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego – „Luźne lekcje z naukowcami”, uczniowie klasy 2B poznali chińskiego urzędnika, który stał się wynalazcą papieru – Cai Lun. Dzieci wykonały eksperyment „bańka w bańce”, który jest fantastycznym sposobem na naukę koordynacji ruchowej, skupienia, ostrożności, no i przede wszystkim – anielskiej cierpliwości.

Spotkanie z Mikołajem Kopernikiem

W ramach Ogólnopolski Projekt Edukacyjny- „Luźne lekcje z naukowcami”. 9 stycznia uczniowie klasy 2B poznali znanego Polaka, Mikołaja Kopernika, o którym mówi się, że „Wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”. Dzieci wykonały plansze z planetami oraz eksperyment „wędrująca woda”, dzięki któremu poznały działanie sił kapilarnych – takich samych, które umożliwiają wodzie docierać od korzeni drzew do liści znajdujących się na samym szczycie.

Spotkanie z Albertem Einsteinem

W ramach Ogólnopolski Projekt Edukacyjny- „Luźne lekcje z naukowcami”. 25 stycznia uczniowie klasy 2B zagłębili tajemnice słynnego wzoru E=MC2 oraz poznali jego twórcę Alberta Einsteina. Uczniowie wykonali eksperyment „gazowy balon”, w którym po wsypaniu sody do octu zaszła reakcja chemiczna tworząca dwutlenek węgla napełniający nasz balon. Uczniowie byli zachwyceni eksperymentem.

Spotkanie z Thomasem Edisonem

Uczniowie klasy 2 b w ramach Ogólnopolski Projekt Edukacyjny- „Luźne lekcje z naukowcami”. poznali postać wielkiego wynalazcy Thomasa Edisona. Z obejrzanego filmu pt. „Byli sobie wynalazcy – Thomas Edison i nauka stosowana” przekonali się, iż ciekawość, ciężka praca i niezłomne dążenie do wyznaczonego celu może całkowicie zrewolucjonizować życie człowieka. Na zakończenie lekcji wykonali doświadczenie ” tęcza na talerzu”. Uczniowie byli zachwyceni efektem końcowym doświadczenia.

Umiejętności

, ,