„Drużyna Energii” projekt edukacyjno-sportowy

Grafika projektu Drużyna Energii”

Drużyna Energii to edukacyjno-sportowy projekt zainicjowany przez Energę z Grupy ORLEN skierowany do uczniów z klas 5-8 szkół podstawowych. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Drużyna  promuje sportową aktywizację dzieci i młodzieży poprzez wspólną zabawę i rywalizację w duchu fair play. Co roku aktywność fizyczną promują znani i lubiani sportowcy. Tegoroczna edycja projektu ma na celu nie tylko promocję sportu, ale i troskę o środowisko i ochronę klimatu.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/DruzynaEnergii, https://druzynaenergii.pl/

Nasza szkoła zakwalifikowała się do II etapu sportowego

Do II etapu zakwalifikowaliśmy się spośród 300 szkół, które zgłosiły swój udział w projekcie.
W tym sezonie do placówek, które osiągną najlepsze wyniki w etapie sportowym, trafią bony na zakup wyposażenia sali gimnastycznej o wartości 10 tys. zł. Dodatkowo, najbardziej aktywni uczniowie i nauczyciele otrzymają nagrody indywidualne. Projekt zakończy się 13 czerwca w Gdańsku, gdzie podczas wielkiego finału na żywo zmierzy się 5 reprezentacji szkół najwyżej ocenionych przez jury konkursu.

Zadaniem uczestników będzie teraz wykonywanie i nagrywanie ćwiczeń, a następnie przesyłanie ich poprzez stronę DruzynaEnergii.pl. Szkoła uzyska punkty za każdego ucznia klas 5-8, który wykona zadanie konkursowe. W ostatecznym rozrachunku będzie liczyło się zaangażowanie jak największej liczby młodzieży oraz regularne wykonywanie wszystkich ćwiczeń, jakie zostaną zaprezentowane przez ambasadorów.

Nasza szkoła otrzyma stroje sportowe

Dodatkowo 100 szkół, których nauczyciele nagrali najbardziej energetyczne filmy, zostanie tradycyjnie obdarowanych zestawami markowych drużynowych strojów sportowych. Nasza szkoła jest na tej liście. Aktualności można śledzić na profilu Drużyny Energii  https://www.facebook.com/DruzynaEnergii

Umiejętności

Opublikowano w dniu

5 maja 2023

Skip to content