Od października do początku grudnia 2022 r., w ramach współpracy z Zespołem Szkół w Trzyńcu w Czechach, podejmowaliśmy różnego rodzaju działania związane z jesienią.

Przedszkolaki z grupy B wykonały bukiet z mieniących się jesiennymi kolorami liści. Dzieci z grupy D wykorzystały liście zebrane podczas jesiennego spaceru – przygotowały prace na Dzień Jeża.

Uczennice klas 4-8 (4a – Weronika Szymala, 4b – Zuzanna Pyrek, Wiktoria Skurzewska, Wanessa Paraluk, 8a – Tatiana Rusek, Hanna Nowak) przygotowały stroje naśladujące piękno jesiennych kolorów oraz wykorzystały przepiękne wianki wykonane przez uczniów klas 1-8, pod opieką p. Barbary Owczarek. W promieniach słońca oraz w strugach deszczu, a także w czasie częściowego zaćmienia Słońca, panny jesienne wtopiły się w barwny gąszcz kolorowych liści, aby pokazać jedność człowieka z naturą. Nie musiały szukać daleko. Jesienne piękno było tuż, tuż, na boisku szkolnym.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe, w czasie spacerów i zabaw na podwórku, przyglądali się zmianom zachodzącym w przyrodzie. Uczniowie zbierali liście, żołędzie i jarzębinę, z których później wykonywali ciekawe prace.

Ponadto uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym eko wyzwaniu – konkursie „Zbiórka makulatury”. W sumie udało się zebrać niespełna 700 kg zużytego papieru. Pierwsze miejsce zajął Jakub Tomala z kl. 5b, drugie – Antoni Waleczek z kl. 6b, trzecie – Hubert Waleczek z kl. 8b. Gratulujemy zwycięzcom!!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych eko-wyzwań.

Współpracę można śledzić pod linkiem strony internetowej placówki w Czechach:

Skip to content