W poniedziałek 8. maja klasy 1a, 1b, 2a oraz 2b wybrały się na wycieczkę do Osikowej Doliny w Koziegłowach. W tym wspaniałym miejscu prowadzonym przez pełnych pasji ludzi, nasi uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną, która przedstawiała historię powstania wiórka oraz zawierała informacje o właściwościach i pochodzeniu osikowych drzew. Następnie dzieci przeniosły się w czasie i doświadczyły tradycyjnego rękodzieła, używając w stolarni zabytkowych narzędzi. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta u Babci Zosi i Babci Marysi, czyli pełnych empatii i ciepła pań, które wprowadziły naszych uczniów w tajniki tworzenia kwiatów z drewna przy pomocy tradycyjnych technik. Na koniec dzieci własnoręcznie przygotowały osikowego pieska, a wszystkie zrobione samodzielnie ozdoby, zabrały pięknie zapakowane do domu. Śmiechom nie było końca, zwłaszcza podczas zabawy na świeżym powietrzu. W dobrych humorach powróciliśmy do Żor.