Baseball to sport popularny w Stanach Zjednoczonych i Japonii, wciąż mało znany w naszym kraju, ale z dużym potencjałem na rozwój, o czym przekonywała uczniów naszej szkoły drużyna „Gepardy Żory”. Podczas spotkania uczniowie mieli niezwykłą szansę poznać tajniki gry w baseball i softball. W trakcie zajęć profesjonalni zawodnicy i trenerzy prezentowali zasady gry i demonstrowali jej przebieg. Uczniowie mogli spróbować swoich sił podczas treningu poszczególnych umiejętności – w rzutach, łapaniu piłki czy jej uderzeniu kijem. Zainteresowanie i zaangażowanie uczniów było niesamowite. Warto wspomnieć, że w szeregach drużyny softballowej, na co dzień występuje uczennica naszej szkoły Ewelina Mańdok.