„Życzliwość to coś więcej niż bycie miłym – to wewnętrzna postawa, filozofia życia. Autentycznej życzliwości nie można kupić, można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu,
w sklepie, na ulicy… Uśmiech, filiżanka ciepłej herbaty, otwarcie mamie z wózkiem drzwi do sklepu to mało, a zarazem tak wiele. Dlaczego warto pielęgnować życzliwość? Jaka jest jej niesamowita siła?”
Ewelina Adamczyk

W listopadzie obchodziliśmy Tydzień Życzliwości. Z tej okazji członkowie SU przygotowali dla uczniów sporo atrakcji.

1. Prezentacja multimedialna na temat Dnia Życzliwości.

2. Życzliwa Poczta- w dniach od 21 do 25 listopada uczniowie mogli wrzucać do urny życzliwe kartki dla kolegów

i koleżanek ze szkoły. 25 listopada nasz listonosz rozniósł życzenia.

3. Kolorowe klasy: każda klasa miała za zadanie założenie ubrań w wylosowanym kolorze.

4. KONKURSY:

– Konkurs na najpiękniejszy uśmiech.

– Konkurs klasowy: uczniowie głosowali na najbardziej życzliwe osoby w klasie.

6. Koncert życzeń: w czwartek 24 listopada uczniowie mogli wziąć do ręki mikrofon i pozdrowić kolegów i koleżanki ze szkoły.

7. Cytat na dzień dobry- członkowie SU przygotowali dla cytaty na dobry dzień, które uczniowie mogli wylosować przy wejściu do szkoły.

8. Drzewo Życzliwości- na parterze zostało umieszczona tablica z drzewem. Uczniowie mogli napisać motywujące cytaty lub miłe słowa i przypiąć je do pustych gałęzi.

Plakat z napisem „Tydzień Życzliwości”