W dniu 2. marca 2022 roku dzieci z grup przedszkolnych wzięły udział w akcji informacyjno-edukacyjnej zorganizowanej przez WSSE w Katowicach. Akcja odbyła się pod hasłem: #lekcjaHigieny #wirusoochrona i miała na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych
poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W akcji wzięło udział 125 przedszkolaków ze wszystkich grup. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach m. in.: myły ręce, brały udział w doświadczeniu „Jak wirusy uciekają od mydła?”, rozwiązywały krzyżówki, odpowiadały na pytania dotyczące higieny i kolorowały kartę pracy dostarczoną przez organizatora. Obejrzały również „Bajkę o wirusie” i śpiewały piosenkę „Przegoń wirusa”.

Opracowała: p. W. Tobiasz