Ach… Co to była za noc!
Dnia 11 października uczniowie kl. 4-8 wzięli udział w 10. edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Moc bibliotek”. Była to noc pełna atrakcji i niespodzianek. Nasze wydarzenie rozpoczęliśmy od wysłuchania fragmentu opowiadania pt. „Burza” z tomu „Gorzka czekolada”, który przedstawili nam zaproszeni goście: dyrektor MOK – u w Żorach – Damian Halmer, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Baranowicach – Danuta Pyrek oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 – Renata Gałużna. Następnie 10 grup wykorzystując swoje detektywistyczne umiejętności i mapkę, zmierzyło się z szyframi, łamigłówkami, kośćmi Story Cubes oraz zadaniami sportowymi. Nie mogło też zabraknąć dyskoteki i seansu filmowego. Wydarzenie zaliczamy do bardzo udanych i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie powtórka.
Dziękujemy firmie AS Vending oraz Radzie Rodziców za zapewnienie kolacji i śniadania.