11 października 2024 odbyło się również pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna przez uczniów klasy IV b, którzy przekazali pierwszoklasistom prośby książki. Uczniowie klasy I odgadywali, także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Królowa Książka. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książki oraz pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.