Z ogromną radością informujemy, iż nasze przedszkole znalazło się na liście placówek, którym zostało przyznane wsparcie  w ramach Priorytetu 3  „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025” – edycja 2024. w wysokości 3000 zł.

W ramach planowanych przez przedszkole działań, które promują i wspierają rozwój czytelnictwa w 2024r. wśród dzieci i rodziców zaplanowano między innymi udział w konkursach, projektach, akcjach, spotkaniu autorskim. Działania te będą odbywać się na terenie przedszkola przy udziale społeczności lokalnej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach. Największa suma dofinansowania przeznaczona zostanie na zakup nowości wydawniczych.

Kwota wsparcia finansowego ze środków budżetu państwa przypisanych do Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”Kierunek interwencji 3.1.

Wysokość finansowego wkładu własnego organu prowadzącego w zł.

Całkowity koszt realizacji zadania w zł.

3 000,00 zł.

750,00 zł.