Duży sukces matematyczny naszych uczniów – LAUREACI etapu krajowego Europejskiego Konkursu Statystycznego! Gratulujemy!

Uczniowie naszej szkoły: Tymoteusz Kula, Kinga Lajdamik i Antoni Waleczek wzięli udział w drużynowym konkursie organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny oraz Eurostat. Do konkursu zgłosiło się ponad 400 zespołów z całej Polski. Pierwszy etap wymagał opanowania zagadnień z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki, a także umiejętności czytania i wyszukiwania danych statystycznych oraz rozwiązania w oparciu o te umiejętności zadań. Do drugiego etapu zakwalifikowało się około 10% zespołów. Drugi etap był trudniejszy, w oparciu o dane statystyczne, uczniowie musieli przygotować prezentację na zadany temat. Ale udało się! Laureatami zostało tylko 5 drużyn, w tym i nasz zespół!

Ale to jeszcze nie koniec konkursowych zmagań – nasi uczniowie wezmą udział w eliminacjach do części europejskiej konkursu. Trzymajcie kciuki!