Klasa 6a wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem przewodnim “Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie.” Organizatorem akcji była Fundacja Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie. Projekt klasy 6a pod hasłem Bezpieczeństwo w świecie wirtualnym to działanie skierowane do rówieśników, nauczycieli, rodziców oraz dziadków. Jego celem było zainteresowanie tematem, profilaktyką i sposobami radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych dziejących się online. Narzędzia stworzone przez uczniów (prezentacja, komiks, miniaudycja radiowa) zostały wykorzystane w klasie, społeczności szkolnej (uczniowie i nauczyciele – radiowęzeł szkolny), w rodzinach (z udziałem rodziców i dziadków) – wspólne oglądanie prezentacji, czytanie komiksu oraz udostępnione innym osobom na szkolnym fb.