W dniu 17 stycznia klasy 2a i 2b uczestniczyły w prelekcji najnowszej ekranizacji „Akademii Pana Kleksa” w kinie Helios w Katowicach. Aby dowiedzieć się co nieco na temat powstania filmu, pobudzić wyobraźnię, rozwinąć kreatywność i miłość do kina, po seansie udaliśmy się do Bajki Pana Kleksa na MAKING OF KLEKS ACADEMY, gdzie do naszej dyspozycji oddano 1000 m2 fantastycznej przestrzeni z planu filmowego. Tego się nie da opowiedzieć! Na wystawie prezentowane były kostiumy, scenografia, efekty specjalne, metody charakteryzacji, sylwetki aktorów grających główne role. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach rysunku, na których poznali techniki projektowania postaci i wykonali samodzielnie portret Pana Kleksa.

Uczniowie recenzując najgorętszą premierę tej zimy uznali, że “FILM BYŁ PO PROSTU SUPER”! Muzyka, efekty specjalne, bohaterowie, no i oczywiście sama historia… Już na zawsze zapamiętamy, co znaczy słowo EMPATIA