19 października 2023 r w Szkole Podstawowej nr 5 w Żorach odbyły się Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych w kategorii Dziewcząt oraz Chłopców (Igrzyska Dzieci). Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały p. Oliwia Mura i p. Beata Petlakowska oraz p. Paulina Kuśka ( SP 16 Żory). W zawodach wzięli udział uczniowie z ośmiu żorskich szkół podstawowych w kategorii chłopców oraz sześć drużyn w kategorii dziewcząt. W turnieju grano systemem do 2 przegranych, a poszczególne mecze rozgrywano (indywidualnie i grą deblową) systemem indywidualnym do punktacji drużynowej. Po zaciętej walce w duchu fair play wyłoniono najlepsze drużyny. W kategorii dziewcząt wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce: SP – 3

II miejsce: SP – 5

III miejsce: SP – 8

W kategorii chłopców zwyciężyły drużyny:

I miejsce: SP – 3

II miejsce: SP – 9

III miejsce: SP – 13

V miejsce: SP – 5

Gratulujemy naszej drużynie w składzie:

– drużyna dziewcząt: Zuzanna Bednarz, Kinga Lajdamik, Monika Sosna.

– drużyna chłopców: Filip Cwajkowski, Fabio Jóźwiak – Reis,  Jakub Pyrek.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy.

Bardzo dziękujemy p. Paulinie Kuśce ( SP 16) za pomoc w organizacji rozgrywek oraz osobom, które sędziowały przy stołach.