W dniach 4 i 7 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w II ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod hasłem „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą działania jest Fundacja „Gdy Liczy się Czas”. W tych dniach nasi uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele w ramach solidarności z chorymi dziećmi założyli piżamy jako standardowe ubranie chorych dzieci. Celem akcji było przede wszystkim promowanie aktywności prozdrowotnej, postawy empatycznej, integracja społeczności szkolnej i przedszkolnej oraz wsparcie dzieci i młodzieży na oddziałach onkologii.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, dzieci i rodziców udało nam się wesprzeć Fundację finansowo. Na wsparcie dzieci, które przebywają na oddziałach onkologii, profilaktykę i stworzenie ośrodka kompleksowej rehabilitacji dla dzieci z chorobą nowotworową zebraliśmy razem 893,63 zł.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ofiarowaną „cegiełkę” na rzecz chorych. Pamiętajmy – Pomaganie Uskrzydla.