Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w szczególnym wydarzeniu – w Nocy Bibliotek. Dnia 13 października uczniowie zgromadzili się w świetlicy „Bajkolandii”, aby uczestniczyć w święcie książek i ich miłośników. Na to wydarzenie zostali zaproszeni sprzymierzeńcy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Żorach – radna Rady Miasta Żory pani Anna Gaszka, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku pan Ireneusz Komorowski i radny Rady Miasta Żory pan Krzysztof Mentlik. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej recytacji wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Następnie jako pierwsza przeczytała fragment opowiadania gospodyni spotkania – pani Dyrektor Renata Gałużna. Zaproszeni goście po kolei prezentowali opowiadanie o tematyce ekologicznej pt. „Opowieść o smogu i paskudnym dyrektorze Paskudku”.

Kolejnym punktem programu była praca w grupach. Uczniowie zostali podzieleni na osiem drużyn. Każda z nich miała do zrealizowania 3 zadania: czytanie przyniesionej książki w świetlicy, rozwiązanie zagadek w bibliotece w ramach Escape room-u oraz udanie się na podchody literackie.

Ten wieczór obfitował w różne atrakcje. Jedną z nich była kiełbaska z grilla zasponsorowana przez Radę Rodziców. Następnie wychowankowie tanecznym krokiem przenieśli się na salę gimnastyczną, gdzie wzięli udział w „Piżama Party”.  A tam dopiero się zaczęło … Na parkiecie królowała belgijka i taniec kowbojski. Po dyskotece nie mogło zabraknąć projekcji filmu – „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. W końcu nadeszła pora na sen … Podobno niektórzy w ogóle nie spali, ale czy ktoś im wierzy?

Rano pobudka i gimnastyka w rytmie energetycznej muzyki. Po spakowaniu śpiworów przyszła kolej na śniadanie – pyszne kanapki przygotowane i zasponsorowane przez firmę AS Vending. Dziękujemy Państwu Winkler, że dołączyli się do naszej akcji i wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia.

Dzień 13 października 2022 r. upłynął w naszej szkole pod znakiem wyjątkowo dobrej dawki humoru i zabawy. Wszyscy czekamy na kolejną taką imprezę.

Imprezę zorganizowały panie: Lucyna Mika, Daria Fizia i Sabina Wiśniewska. Spotkanie nie odbyłoby się bez pomocy pań: Agnieszki Jarosz, Katarzyny Buczek i Lucyny Słowiak.